З 1 серпня поточного року "Visa" (платіжна система) введе в Україні принцип нульової відповідальності для власників усіх своїх карт.

Директор по управлінню рисками компанії "Visa" Лариса Макарова розповіла, що якщо людина не сприяла крадіжці грошей зі своєї карти, то він не несе відповідальності за це. Бак повинен повернути гроші людині після проведення розслідування.

Зараз досить багато випадків, коли клієнт приносить гроші у банк, кладе їх на карту, а банк говорить, що у разі чого він відповідальності не несе.

За даними учасників ринку, зараз карти Visa активно використовує 11 мільйонів українців. Кількість шахрайських операцій з картами українців постійно росте, потрібно новий підхід до повернення коштів.

Кількість шахрайських операцій з картами українців постійно росте, потрібно новий підхід до повернення засобів.

Начальник відділу департаменту платіжних систем НБУ Володимир Харченко говорить, що у вульгарному році кожен другий банк показав збитки від шахрайських операцій. Операції через інтернет або крадіжка грошей без використання карток шахраями збільшилися в чотири рази. Також виросло число випадків, коли шахраї представлялися працівниками банку і з'ясовували реквізити картки, конфіденційні дані людини. За допомогою підробних карток проводять також банкоматні операції.

Хоча "Visa" запускає цей сервіс, інші платіжні системи не готові застосовувати на практиці такий же принцип. Наприклад, Сергій Францишко - віце-президент по розвитку бізнесу представництва "MasterCard Europe" в Україні сказав, що існують різні види шахрайства, виявити істину часом нелегке завдання. Власниками карт "MasterCard" зараз є 18 мільйонів українців.

Через банкомати відбувається велика кількість шахрайських дій, тому їх слід ретельно оглядати перед використанням.