Фінансові кризи демонструють незахищеність світової банківської системи від загальноекономічних проблем.

На жаль, проблеми банків торкаються і їх клієнтів. З погіршенням фінансового положення у банківському секторі, оформлення кредитів стало практично нереальним. Вимоги до потенційних позичальників були настільки посилені, що отримати кредит стало практично неможливо.

Природно, навіть збанкрутівши, банк нікуди не зникає. Банк, разом з його активами, швидше за все, буде проданий. Зобов'язання перед одним банком можуть перетворитися на зобов'язання перед іншим. При цьому можуть бути змінені реквізити для погашення. Можливо також і зміна умов, по яких кредит обслуговуватиметься в іншому банку.

Якщо йдеться про банкрутство, то позичальникам пропонується дострокове погашення кредиту (іноді на пільгових і дуже привабливих умовах). Таким чином, банк спробує за рахунок притягнених засобів поліпшити своє фінансове положення. І якщо є можливість, то такою пропозицією варто скористатися. Що стосується вимог достроково погасити кредит, то банк на це не має прав (природно, якщо позичальник своєчасно виконує свої зобов'язання). Так що йдеться лише про пропозицію, а ніяк не про вимогу.

Правда, деякі банки, знаходячись на межі банкрутства, намагаються в судовому порядку стягнути з позичальників максимальну суму. Вірогідність отримання позитивного рішення по таких позовах існує лише для прострочених кредитів. Якщо ж кредит обслуговується якісно, то шанси у банку практично нульові.

Проте, при виникненні загрози банкрутства фінансової установи, треба жорсткіше контролювати свої платежі і стежити за тим, куди саме спрямовуються гроші, що вносяться в касу. Для цього досить раз на місяць брати виписку по своєму рахунку у операціоніста банку. Здійснюючи платежі в касі, треба уважно дивитися, куди перераховуються гроші і не підписувати квитанції з незрозумілими реквізитами.

Зміна кредитора жодним чином не зменшить залишку боргу за кредитом і не змінить умов договору. Проте, знаючи, що має відбутися зміна кредитора по діючому кредиту, позичальникові треба бути готовим до того, що йому запропонують підписати дод. угода про підвищення процентної ставки, перерахунку графіку або про інші зміни. Але усі ці зміни можуть здійснюватися лише при обопільній згоді сторін.

Виходить, що банкрутство кредитора не може зробити істотного впливу на діючі кредити. При грамотному підході, клієнти можуть отримати з процесу максимальну вигоду. Але для цього треба бути уважним з документами, вивчати усі пропозиції, що поступають, і не панікувати при поширенні різних чуток.