Однією з неприємностей позичальника фінансової установи може стати накопичення простроченої заборгованості, нарахування різних видів штрафів з боку банку.

Виникає така проблема внаслідок несвоєчасної оплати по кредиту.

Банками прийнято вважати, що довгі неплатники накопичують цілком усвідомлено, іноді навіть умисно. Якщо це дійсно так, звичайно, простіше і краще боржникові за власною ініціативою взятися за розум і розрахуватися з боргами.

Але ситуації, при яких клієнт не здійснює своєчасної виплати кредиту, можуть бути самими різними. Часто досить об'єктивними.

Незалежно від причин виникнення боргу, існує термін позовної давності по кредиту, про який потрібно знати усім клієнтам банку. Згідно з чинним законодавством, він складає практично завжди 3 роки. Це означає, що якщо позичальником і банком впродовж трьох років не здійснювалися спроби по поверненню боргу, то борг стає не дійсним, повністю анулюється. Таким чином, після цього терміну банк ні сам, ні за допомогою колекторів, інших органів, не має права стягати заборгованість по такому кредиту.

На практиці досить часто трапляється, що банк або колектора намагаються стягати борги, термін позовної давності по яких дуже давно збіг. Тоді варто розібратися, що робити в цій ситуації.

Якщо банк просто намагається давити психологічно - те краще на це просто не реагувати. При зверненні до суду з позовом про стягнення заборгованості, треба неодмінно клопотати про припинення судочинства у зв'язку із закінченням терміну позовної давності.

Термін позовної давності по кредиту вважається з моменту припинення яких-небудь зв'язків між банком і позичальником. Але вірогідність того, що банк просто забуде про неплатника на цілих три роки, досить нікчемна. Якщо це все-таки сталося, банк так і не згадав про неплатника за три роки, то він може забути про нього і про борг назавжди.