Споживчий кредит без поручителів є досить популярним кредитним продуктом.

Це пояснюється тим, що, з одного боку, позичальник отримує від банку гроші, витрачає їх на свої потреби, і при цьому не звертається за підтримкою до родичів, друзів і колег по роботі. З іншого боку, банк, видаючи кредит без поручителів, пропонує платити підвищені процентні ставки за кредитом, щоб компенсувати можливий ризик неповернення кредиту позичальником. Звичайно, у такому разі, як і при оформленні будь-якого кредиту, є присутньою переплата, проте насправді істотною вона стає лише у тому випадку, якщо оформляється експрес-кредит, що припускає ще менший пакет документів і 2-3 години на оформлення кредиту.

Зараз ринок споживчого кредитування настільки повний пропозиціями, які розрізняються між собою умовами кредитування, розміром процентної ставки, вимогами до потенційного позичальника і пакету необхідних документів.Для того, щоб самостійно вибрати саме ту програму споживчого кредитування, позичальникові доведеться витратити досить багато часу.

Цілком природним стає питання, чому настільки невигідний відносно умов і розміру процентної ставки кредит з кожним днем набирає все більшу популярність серед клієнтів банку. Для відповіді на це питання слід розібратися, що таке порука. Поручителем по кредиту виступає третя особа, яка, згідно з угодою, зобов'язується виплачувати кредит, який позичальник з яких-небудь причин самостійно сплатити не може. Оформляючи кредит, поручителя банк піддає такій же перевірці, що і самого позичальника, від нього вимагається надати подібний пакет документів і підтвердити свою платоспроможність. Якщо позичальник оформляє досить великий кредит, і йому нічого надати в якості запоруки по кредиту, то саме у поручителя банк запитує, що він може надати в заставу банку як забезпечення виплати кредиту повністю і своєчасно.

Звичайно, далеко не кожен родич і не кожен друг погодиться узяти на себе такий вантаж відповідальності, враховуючи, що у кожного є сім'я, яку потрібно годувати і одягати. Адже в найсерйознішому випадку, коли запорукою виступає нерухомість, можна із-за неспроможності позичальника на вулиці може залишитися поручитель по кредиту. Саме цим небажанням брати на себе відповідальність по кредиту і було спровоковано рішення банків створити програму споживчого кредитування без поручителя. У такому разі тільки позичальник несе відповідальність за оформлений у банку кредит.