Національний банк України (НБУ) запустив сайт Національної платіжної системи "Український платіжний "Простір" (раніше - НСМЕП), повідомив директор департаменту платіжних систем і інноваційного розвитку НБУ Сергій Шацький на презентації сайту в середу 19 жовтня.

За словами посадовця НБУ, для розвитку платіжної системи необхідно направити зусилля не лише на емісію карт, але і на розвиток інфраструктури по усій території України, не обмежуючись центральними мегаполісами.

НБУ, за його словами, веде переговори з пошуку партнера "Простір" для можливості здійснення міжнародних платежів, проте це не є пріоритетом нині.

Згідно презентації НБУ, розвитку безготівкових платежів сприятиме інтеграція "транспортних" проектів, реалізація можливостей придбання квитків безготівковим шляхом, впровадження і поширення комбінованих пристроїв для платежів в роздрібній торгівлі. Крім того, на думку НБУ, потрібна співпраця з європейськими компаніям для розвитку р2р платежів, електронної комерції, мікроплатежів.

Нацбанк також відмічає серед пріоритетів "Простір" розвиток електронних грошей, можливість надання фінпослуг за допомогою операторів мобільного зв'язку (на основі електронних грошей "Простір").

НБУ чекає, що до 2020 року рівень готівкових платежів скоротиться на 20-25%, тоді як за підсумками першого півріччя 2016 року готівкові операції складали 69,6%.

За даними НБУ нині кількість банків-учасників "Простір" складає 45 фінустанов.

Емітентами карток "Простір" є "Ощадбанк" (картка пенсійного посвідчення), "Райффайзен Банк Аваль", "Діамантбанк", "Полікомбанк". Крім того, в зверненні залишилися картки НСМЕП, випущені "Укргазбанком" і "Регіон-Банком".

Як повідомлялося, НБУ в лютому вирішив перейменувати Національну систему масових електронних платежів (НСМЕП) в "Український платіжний "Простір".

Промислова експлуатація НСМЕП почалася в 2004 році.

Платіжною організацією є НБУ.

Навесні Національний банк погоджував правила внутрішньодержавної платіжної системи "PayPong" і видав платіжній організації цієї системи ТОВ "Європейська платіжна система" посвідчення від 9 березня 2016 року.