Тепер розмір ставки не 15%, а 14% річних.

На сайті регулятора повідомляється, що з 28 жовтня, тобто сьогодні, НБУ знижує розмір своєї облікової ставки на 1% річних - до 14%. Але глибше просідання ставки вважають передчасним.

У повідомленні дослівно говориться, що подальше пом'якшення монетарної політики обумовлене зниженням ризиків для цінової стабільності і узгоджується з необхідністю досягнення цілей по інфляції в 2017-2018 роках. У вересні 2016 року інфляція склала 7,9% в річному вимірі, що відповідало прогнозу Нацбанку.

У Нацбанку відмітили, що прискорення споживчої інфляції сталося переважно за рахунок підвищення адміністративно-регульованих цін і тарифів. Чиновники запевняють, що цей інфляційний тиск обумовлений фундаментальними чинниками, продовжує ослаблятися. Це відбивається в подальшому уповільненні базової інфляції - до 6,3% в річному вимірі.

Також продовженню цієї тенденції сприяло збереження помірного споживчого попиту, висока пропозиція продовольчих товарів внаслідок високого урожаю і проведення зваженої монетарної політики. У жовтні на валютному ринку спостерігалося переважання пропозиції над попитом.

Регулятор зберіг прогноз споживчої інфляції на 2016-2018 роки незмінним, на рівні цільових орієнтирів.

У Нацбанку думають, що в четвертому кварталі цього року інфляція прискорить свої темпи у зв'язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги. Але співробітники Національного банку все ще сподіваються, що укладуться у свій базовий інфляційний орієнтир на рівні 12% +/-3%. Але центральний банк чекає нерівномірну інфляцію наступного року.

Регулятор відмічає, що цей показник може перевищити 12% протягом I - III кварталів, враховуючи статистичні ефекти бази порівняння і значний вклад адміністративно регульованих цін і тарифів. Проте після вичерпання цих ефектів, в IV квартал прогнозується зниження показника річної інфляції до цільового рівня.