Кредитна діяльність є ризиком для будь-якої фінансової установи, а не завжди тільки отримання постійного і великого прибутку.

Щоб зменшити ці ризики, банки проводять ретельне вивчення інформації про потенційного позичальника, особливо його кредитній історії. Для вивчення використовуються зібрані позичальником документи, а також проводиться вивчення заповненої анкети і детальний розгляд кредитної історії.

Існує База цих Бюро кредитних історій, яка постійно поповнюється свіжими даними кредитними установами, що представляються. У позичальників є повне право цікавитися своєю кредитною історією. Тим більше, перш ніж йти у банк для оформлення потрібних при заявці на кредит документів, корисно буде провести ознайомлення з інформацією, що зберігається у базі даних. Дані, отримані з БКИ будуть ідентичні і для банку. Самостійно можна прийняти рішення по збору документів і оформленню кредиту, спираючись на отримані дані.

Випадки відмови банком в кредитуванні солідною, забезпеченою хорошою заставою, що має реальні великі кошти що дозволяють погасити кредит клієнтам, досить поширені. Можливо, у них є заборгованості по попередньому кредиту або він не погашений. База даних БКИ складається людьми, а людям властиво помилятися.

Тому, плануючи отримання кредиту, важливо знати свою кредитну історію, людський чинник може привести до помилок.

Просячи свою кредитну історію, необхідно звернутися в одне з бюро кредитних історій. Перед зверненням необхідно з'ясувати місце зберігання Вашої кредитної історії.

При видачі позичальникові кредитних коштів йому призначається код суб'єкта. За допомогою цього коду можна через інтернет з'ясувати місце зберігання своєї історії. Скористатися цією послугою безкоштовно можна один раз в рік.