Перш ніж наважитися притягнути банківські кошти, кожен підприємець або організація повинні оцінити ефективність банківського кредиту.

Треба з усією ретельністю провести аналіз речень, розрахувати статистичні показники, а також оцінити ефективність, яка буде отримана завдяки використанню банківського кредиту.

Мало хто з підприємців не знає, що таке ефективність банківського кредиту, але майже ніхто не уміє її розраховувати. Занадто складні формули, моделі і глибокі знання потрібні для цього.

У чому полягає ефективність банківського кредиту, стане ясно, якщо розглянути простий приклад. Підприємство вирішує придбати нове устаткування, для цього береться кредит. Щоб кредит був дійсно ефективним, необхідно ретельно розрахувати різницю між мінімальним доходом, який приносить нове устаткування, і коштами, які приносить його робота. Необхідно також приділити увагу розрахунку платежу по кредиту, сюди ж слід включити комісії, страховки і інші збори. Після того, як будуть проаналізовані максимальна і мінімальна суми, які устаткування може приносити щомісячно, можна думати про те, чи дійсно необхідно купувати нове устаткування.

У теорії здається, що все дуже просто. Але, якщо зустрітися з такою ситуацією на практиці, можуть з'явитися деякі питання. Підприємцеві набагато простіше не займатися розрахунком показників ефективності банківського кредиту, а узяти кредит і працювати далі. Але, щоб впоратися з цим завданням, треба підключити до роботи тямущих економістів або бухгалтерів.

На жаль, рідко підприємства прибігають до допомоги професіоналів. Наслідком такого упущення, як правило, стає те, що послуги підприємства сильно дорожчають, а клієнти розбігаються. У результаті підприємство може почати приносити збиток, щоб потім і зовсім збанкрутіти.

При оформленні такого важливого документу, як банківський кредит, ні в якому разі не можна покладатися на волю випадку. Треба все заздалегідь прорахувати.