Відомості про рахунки і операції публічних осіб ніде не розголошуються і не узагальнюються.

Національний банк України зобов'язав вітчизняні фінансові установи надати до 7 грудня поточного року дані, стосовно обслуговуваних клієнтів, які є публічними особами, про їх близьких і пов'язані з ними особи. Таким чином, регулятор створює базу даних по банківських рахунках високопоставлених українців.

Про це засобам масової інформації стало відомо з телеграми НБУ №25-0004/96422.

Слід зазначити, що минулого року набув чинності закон №198 - VIII, і поняття, хто такі "публічні особи" стало набагато ширше. Тепер до них відносяться: державні службовці, що відносяться до людей з першою або другою категорією посад; керівники обласних територіальних органів центральних органів виконавчої влади, керівники прокуратури, глави обласних територіальних органів Служби безпеки, голови апеляційних судів і їх судді; керівники адміністративних, управлінських або спостережливих органів державних і казенних підприємств, якщо державна доля перевищує половину в статутному капіталі; члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і прокурорів, члени кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Що трохи може заспокоїти високопоставлених публічних осіб, так це те, що звіти, які банки нададуть Національному банку, не міститимуть конкретної фінансової інформації. Це лише будуть дані, що стосуються проведення фінансових операцій, їх сума. Банкіри окрім цього заповнять невелику анкету, де вкажуть ім'я публічної особи, його ідентифікаційний номер, імена і коди пов'язаних з ним осіб, якщо їх обслуговують в тому ж банку. Торкатися звіт буде і фізичних осіб, і підприємств.