Нова хвиля чуток про націоналізацію "ПриватБанку" привела до того, що в папери банку не хочуть вкладатися інвестори.

Розгортаються ціни на єврооблігації "ПриватБанку". Тиждень тому, після пліток, що поновилися, про націоналізацію, стався обвал паперів до 50и-80и % номіналу по купівлі-продажу, вартість зобов'язань змінилася до 60-70 %. Про це повідомив Олександр Паращій - директор аналітичного департаменту ГИК "Concorde Capital". В той же час, їм було відмічено, що папери низьколіквідні, не спостерігається активних торгів з ними.

Згідно з умовами меморандуму Міжнародного валютного фонду, у разі націоналізації утримувачі єврооблігацій будуть вимушені розділити збитки структури з власником банку. Якщо буде націоналізація, власником стане держава. Є вірогідність, що держава відмовить інвесторам у виплаті відсотків, тіла інвестиції або запропонує замість неоплачених грошей акції банку.

Фінансист підкреслив, що найкращим був би варіант усікання безпосередньо тіла позик. Але сумнівно, що цей варіант буде розглянутий. Занадто широке поле можливостей при солідарній відповідальності.

Ось і причина того, що інвестори не поспішають купувати єврооблігації "ПриватБанку" - невизначеність подальшої долі і шляхів розвитку банку. Ніхто не хоче просто втратити гроші, скуповуючи без розбору папери, що подешевшали.

У засобах масової інформації вже ні раз обговорювали частину меморандуму МВФ, в якій говорилося про націоналізацію "ПриватБанку". Але мало хто вірить в те, що держава зможе стати його акціонером. По-перше, Міністерству фінансів доведеться вкласти у банк за різними підрахунками від 15 до 100 мільярдів гривень. По-друге, державі нелегко управлятиме таким розвиненим підприємством, електронні сервіси "ПриватБанку" сильно відрізняються в прогресивну сторону від "Ощадбанку", "Укрексімбанку". З цього виходить, що, у разі погіршення якості електронних сервісів, банк почне втрачати клієнтів, їх гроші, державі доведеться робити в "ПриватБанк" вливання.