У банку різке погіршення положення пояснили різким погіршенням стану по проблемних кредитах на сході і в Криму.

Сергій Єрмаков - фінансовий директор "Укрсоцбанку" заявив, що в листопаді у банку збиток склав близько 3 мільярдів гривен. Це дійсно багато, але досить очікувано, враховуючи ряд об'єктивних причин. Серед них - проблемні кредитні портфелі, що становлять близько 10 мільярдів гривен.

У першому кварталі цього року "Укрсоцбанк" показував позитивний фінансовий результат. Прибуток тоді склав 96,8 мільйонів гривен. Збиток в другому кварталі склав 674 мільйони гривен. А в третьому кварталі були відмічені втрати в 2,195 мільярди гривен, що збільшило сумарний збиток з початку року до 2,772 мільярдів гривен. Після банків з російським капіталом це четверте місце у банківській системі.

У банку акцентують увагу про те, що новий власник чекав таких збитків. У останні дні жовтня ABH Holdings S.A. (банківська група консорціуму "Альфа-групп") і міжнародна група UniCredit завершили угоду по обміну активами. ABH Holdings S.A. отримала 99,9% ПАО "Укрсоцбанк", а UniCredit - 9,9% в холдингу ABHH.

Представники "Укрсоцбанку" вважають рівень капіталізації банку достатнім, процес докапіталізації йшов навіть з випередженням графіку. Якщо раніше в "Укрсоцбанку" резерви формувалися на рівні групи "UniCredit" і віднімалися з капіталу на місцевому рівні, то сьогодні ми формуємо їх на рівні банку.

В майбутньому може статися розформування резервів, тому що у рамках поступової інтеграції "Укрсоцбанку" і "Альфа-банка" екс-дочка групи "UniCredit" перейматиме досвід "Альфа-банка" по частині стягнення проблемних кредитів.

Єрмаков відмітив, що у банку прекрасно знають, в якому напрямі треба рухатися, щоб поліпшити баланс.