Ті одержувачі кредитів, які потрапили до банків у фінансову кабалу, не повинні боятися банків, відстоювати в суді свої інтереси.

Про це сказав Дмитро Головко - президент юридичної компанії "Головко і партнери".

Банків не потрібно боятися, треба просто знати свої права і уміти їх захищати. З банком треба боротися, судитися за свої права, як з іншими установами, державою, ким-завгодно, хто порушує право. Якщо цього не робити, вам нав'яжуть те, що треба ім. Означати боротися треба і, звичайно, можна. Гарантія успіху буде забезпечена. Просто не треба боятися.

Юрист вважає, що труднощі і проблеми з обслуговуванням валютних кредитів лежить не в площині "юрист-банк-боржник", а в площині "держава-економіка-громадянин". Правозахисник упевнений, що на проблему треба дивитися так.

Проблеми позичальників, за його словами, з'явилися в 2006-2008 роках. В той час, як в Україні, на хвилі економічного підйому, з'явилися іноземні банки і почали вливати великі гроші в країну. Через непродуману фінансову політику держави, у банків з'явилася можливість видавати населенню валютні кредити. Ні державні органи, ні банки не замислювалися про наслідки, які торкнутися громадян при зміні валютного курсу. Національний банк не занепокоївся належним контролем того, щоб банки кредитували тільки платоспроможне населення.

Таким чином, кредити видавали мало не із закритими очима, під неліквідні запоруки і тим людям, у яких просто немає ніякої можливості для погашення такого кредиту.

Правозахисник упевнений, що саме ці дві проблеми привели до того, що багато українців, без достатнього фінансового досвіду, потрапило в залежність від отриманих кредитів, загрузнувши у боргах.

За словами фахівця, українські банки навіть не намагаються знайти вирішення цієї проблеми, а просто піднімають процентну ставку за кредитом, налічують пеню і додаткові штрафи за прострочення платежів. Тому у боржника тільки один вихід: зайняти оборонну позицію, не платити, видавлювати з банку лояльніші умови для погашення кредиту.