Міністерство фінансів України стало головним банкіром країни в грудні.

Тому що воно представляє головного власника банківської системи України, а після націоналізації "ПриватБанку", це держава.

Активи державних банків тепер перевищують половину банківських активів, депозити населення складають в цих банках дві третини.

Також варто відмітити, що найбільше від "чищення" фінансового сектора постраждали банки з українським капіталом. Система втратила багато вітчизняних приватних власників.

Найбільший потенціал, щоб в майбутньому скупити дешево активи українських банків, мають банки з іноземними власниками. Ще одна причина полягає в тому, що вирішення питання "Приватбанку", реструктуризація банківського сектора України повністю під контролем міжнародних організацій. Їх цікавить явно не благополуччя українських банкірів.

Нарощування державної ролі в усіх сферах може створити вже в недалекому майбутньому багато додаткових ризиків. Найбільш стабільними підприємствами сьогодні є природні монополії. Це пов'язано з військовими замовленнями і природними монополіями.

Державні банки в секторі фінансових установ зайняли домінуючу позицію.

Це стратегічно невірна структура ринку, яка вказує на декілька тенденцій.

Нестабільність у фінансовому секторі після кризи зберігається, вартість банківського бізнесу знижується. Немає державних інвесторів, провладні бізнесмени і іноземці захоплюють систему.

І залежність від Міжнародного валютного фонду, інших кредиторів досягла такої точки, що в майбутньому можна чекати втрату національного контролю в секторі.

Запорука конкуренції і успіху - різноманітність, яка дуже бракує тепер в системі. Якихось 3-4 роки тому 57% активів належало українському капіталу, 26% - іноземному, 17% - державному. Зараз же у державних банків 52% ринку, у іноземців - 33%, а у приватних українських банків - 15%