Кількість фішингових сайтів за рік збільшилася в 4,5 рази.

Про це стало відомо з дайджеста "Fraud News".

За минулий рік в Україні було виявлено 174 шахрайські сайти. Вони спеціалізувалися на незаконному отриманні реквізитів банківських карт користувачів, надаючи неіснуючі послуги. При цьому в 2015 році було всього 38 таких ресурсів.

Фахівці повідали, за якими ознаками можна вичислити фішингові сайти. Майже завжди подібні ресурси імітують сервіси, завдяки яким можливе здійснення грошового переказу або поповнення мобільного рахунку. Для цього потрібні відомості банківської карти.

Насправді фішинговими сайтами фіксуються карткові дані, при цьому ніяких послуг не надаються. Так звані, безіменні сайти, які працюють під виглядом нових платіжних сервісів, складають 69% фішингових ресурсів. Ще майже третину фішингових сайтів маскують під вже давно існуючі, відомі платіжні сервіси. Наприклад, за 2016 рік було виявлено 62 підробки ресурсу "Портмоне".

Якщо надавати дані в цифрах, в 2016 році 90 з 174 фішингових сайтів займалися "поповненням мобільного телефону", ще 54 - дозволяли виконати "грошові перекази" на іншу карту. Ще 28 ресурсів пропонували надання відразу двох цих послуг.

На фішингових сайтах користувачами фіксуються свої фінансові дані. Після ресурсом видається повідомлення про неможливість здійснення прошеної послуги. Іноді використовується спеціальна програма, що підміняє номер карти очікуваного одержувача на номер карти шахраїв. Тоді переклад на вказану суму насправді відбувається, але на рахунок злочинців.

Зловмисників цікавить отримання номера карти, терміну дії і тризначного коду безпеки на зворотному боці карти (так званий, код CVV2/CVС2), код з банківських sms.