Цією людиною призначений тимчасовий адміністратор "Платінум Банку".

Таке рішення прийняте Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

На підставі рішення правління Національного банку України (НБУ) від 10 січня 2017 року (торкається віднесення київського "Платінум Банку" до неплатоспроможних), Фондом (ФГВФЛ) з 11 січня введена тимчасова адміністрація до фінансової установи.

Згідно з офіційним повідомленням Фонду гарантування вкладів, тимчасова адміністрація пропрацює у банку один місяць - до 10 лютого.

Тимчасовий адміністратор в "Платінум Банке" Юрій Ірклієнко. Його був раніше тимчасовим адміністратором і ліквідатором "Михайлівського".

Раніше Національний банк повідомив, чому "Платінум Банк" визнаний неплатоспроможним: він за станом на 1 січня 2017 року не досяг позитивного значення капіталу.

29 грудня минулого року в "Платінум Банку" відкрито заявили про докапіталізацію на 120 мільйонів гривен у рамках раніше заявленої акціонерами програми капіталізації.

"Платінум Банк" раніше називався "Міжнародний іпотечний банк". Він був створений в 2005 році. Згідно з даними Нацбанку, на 1 жовтня 2016 року він був за розміром активів на 22м місці (7,277 мільярдів гривен) серед сотні банків, що тоді діяли в Україні.

По ситуації на 10 січня 2017 року власниками істотної участі в ПАО "Платінум Банк" являлися фізичні особи Борис Кауфман і підданий Ізраїлю Григорій Гуртовий. Ці дві людини, незалежно від формального володіння, здійснювали значний вплив на управління і діяльність банку.

Національним банком структура власності банку була визнана непрозорій в червні 2016 року, а в серпні 2016 року Борисом Кауфманов в Національний банк був поданий пакет документом для узгодження придбання істотної участі у банку у розмірі більше 75% через підконтрольні йому компанії. В той же час, Національним банком з Борисом Кауфманом не було погоджено придбання акцій банку через те, що окремі документи не були представлені. Серед них - дозвіл АМКУ на концентрацію.