Депутати планують спрощення процедури об'єднання і злиття. Таким чином чиновники хочуть врятувати невеликі українські банки.

Комітетом з питань фінансової політики і банківської діяльності був затверджений відповідний законопроект, він був рекомендований до прийняття Верховній Раде як законопроект № 5339 "Про спрощення процедур капіталізації і реорганізації банків".

Усі автори проекту відносяться до Блоку Петра Порошенка : Руслан Демчак, Павло Ризаненко і Михайло Довбенко.

Документом передбачається на якийсь час - до 1 серпня 2020 року - зменшення термінів розгляду документів і оптимізація капіталізації банків шляхом об'єднання.

До законопроекту йде пояснювальна записка. По ній відзначається, що скорочення термінів розгляду усіх необхідних документів, пропоноване народними депутатами, дозволить зменшити кількість банківських банкрутств і понизити навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Окрім цього депутати планують вирішення проблеми обслуговування клієнтів банку. Законопроект припускає впродовж усієї процедури реорганізації деякі умови.

Серед них - скорочення термінів і виключення окремих існуючих процедур при проведенні процедури приєднання; перегляд існуючої процедури взаємодії банків, що беруть участь в приєднанні, з Національним банком і іншими державними органами при приєднанні; визначення моменту виникнення правонаступництва по зобов'язаннях банку, воно припиняється після приєднання.

Парламентарі сподіваються, що швидке прийняття цього законопроекту дозволить допомогти об'єднанню банківської системи. Більшою мірою - маленьких банків.

Глава профільного банківського комітету у Верховній Раді Сергій Риболовля відмітив, що загальним завданням чиновників є створення умов для розвитку банків з українським приватним капіталом.