Банкіри проаналізували, що заважає активізуватися кредитуванню.

В результаті, фінансисти дійшли висновку, що головним чинником ризику є купівля позичальниками судових рішень.

Директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук сказав на "круглому" столі, що, на жаль, склалася ситуація, при якій шахрайство увійшло практично до норми.

Деякі досить великі позичальники постійно зловживають, домагаючись за допомогою судів рішень про несплату засобів по зобов'язаннях.

Звести ризик до мінімуму дозволить ухвалення закону про захист прав кредиторів. Кращим способом оцінити позичальника являється подивитися, як він поводився в ході кризи 2008 року і недавнього. Відбувається аналіз репутації, міра погашення його боргів, чи намагався він вивести ліквідні застави. Очистити репутацію можна фінансовим шляхом або правовим. Тому старший радник президента "Альфа-Банкуа" Роман Шпек просить допомоги депутатів парламенту в ухваленні законів про захист прав кредиторів. Звичайно, повністю проблема не вирішиться, але риски шахрайства, принаймні, знизяться. У банків з'явиться "апетит" до рисок і кредитування знову.

Коли у банку є формальна застава по кредиту, і немає можливості його стягнення, з'являються великі проблеми. Багато позичальників шукають важелі впливу на судна, співробітників правоохоронних органів, щоб піти від відповідальності. Так вважає член правління - директор з ризиків Банку "Кредит Дніпро" Олег Пахомов.

Заступник глави комітету Верховної Рады з питань фінансової політики і банківської діяльності Руслан Демчак говорить, що першочерговим завданням є ухвалення закону про захист прав кредиторів. Цей закон був схвалений Міжнародним валютним фондом. Але у нього двічі не було шансу пройти через парламент. Необхідно реформувати законопроект, розширивши ряд позиції. Назвати його треба "Підвищення відповідальності боржників".