Рейтингове агентство "Стандарт-рейтинг" склав рейтинг по надійності банківських депозитів за четвертий квартал 2016 року. В результаті, "Альфа-Банк Україна" зайняв в рейтингу надійності друге місце.

Рейтинговим агентством "Стандарт-рейтинг" підсумки були підведені 27 лютого 2017 року. Це вже шістнадцятий проведений "Рейтингу надійності банківських депозитів". У ньому взяли участь 66 банків.

Експерти в агентстві відмітили, що минулого року банківська система почала демонструвати тенденції до одужання. У останньому кварталі року ці тенденції тільки прискорилися. Жоден з банків, який брав участь в оцінці, не продемонстрував негативний чистий процентний або чистий комісійний дохід.

Звичайно, майже половина банків закінчила рік з негативним результатом. Але у більшості випадків вона була викликана не операційною збитковістю, а тим, що було необхідно збільшувати резерви під усе ще тривале падіння якості кредитів на прямого позичальника.

Олексій Пузняк - що виконує обов'язки Директора з розвитку роздрібного бізнесу "Альфа-Банк Україна" прокоментував підсумки рейтингу. Він сказав, що основною зміною в депозитному портфелі "Альфа-Банка", і в цілому на усьому ринку, стало здешевлення, зниження ставки минулого року з одночасним подовженням термінів. У поточному році прогнозується різке зниження. Так передбачається, що в першому кварталі станеться зниження на 2-2,5% державними банками і подальше зниження усього ринку. Рух вниз по валюті станеться до рівня 5,5-6% річних на термін 12 місяців. Цей прогноз може виявитися неспроможним, якщо економіка зіткнеться з макростресами. "Альфа-Банк Україна" збирається продовжувати проведення зваженої політики ставок, яка задовольнить внутрішні потреби банку в швидкості приросту портфеля.