Українські банки все більше притягають компанії невеликого розміру, які раніше знаходилися в тіні великих корпоративних позичальників. У них чистий баланс і позитивна кредитна історія.

Розмір кредитного портфеля в українській банківській системі - 996 мільярдів гривень. Про це свідчать дані Національного банку за лютий цього року. Резерви за активними операціями банків, в той же час, більше 486 мільярдів гривень. Велика частина є резервами по кредитах найбільш великих корпорацій. Розширення їх кредитування навряд чи станеться - банкіри побоюються. Але вільні засоби направлять на активні операції. В той же час, є вимога Нацбанку, згідно з якою доля инсайдерских кредитів на пов'язаних осіб буде понижена. Усі ці причини привели до того, що росте конкуренція за невеликих підприємців.

До таких маленьких фірм відносять компанії, річний обіг у яких не перевищує 500 мільйонів гривень. Деякі фінансові установи рахують саме по планці до 0,5 мільярдів гривен, інші ж - 100-200 мільйонів гривень.

Невеликим підприємцям банкіри пропонують позики для підтримки поточної діяльності. У прес-службі "Ощадбанку" повідомили про те, що 60% портфеля в цій фінансовій установі складають кредити на поповнення обігових коштів. Ставка складає від 18,75%. 15% - для купівлі транспортних засобів і устаткування. Ставки складають від 12% по партнерських програмах і від 20% по стандартних. Інвестиційні кредити - 10%. Ставки від 20%. 4% - овердрафти, ставки від 17,5%, а інші кредити - 11%. У інших фінансових установах ситуація схожа.

Кредитів інвестиційних видається мало. Банки не готові до вкладень на тривалий термін, а у клієнта не завжди є можливість надання інвестиційного проекту, по якому банк зможе виділити фінансування.