Жителі Києва, Дніпра, Харкова і Сум тепер мають можливість сплатити комунальні послуги з QR-коду.

Про це повідомили в прес-службі компанії. Можливо це стало завдяки технології миттєвої безконтактної оплати комунальних платежів за допомогою QR- кодів і мобільного додатка "Privat24". Ця послуга з лютого доступна в Маріуполі, Полтаві, Черкасах і Івано-Франківську.

Олексій Путятіна - керівник напряму "Платежі і перекази" розповів, що послугою миттєвої оплати комуналки на сьогодні можуть скористатися жителі десяти міст України, але найближчим часом ця опція стане доступна всюди.

Для оплати комунальних послуг за допомогою QR- коду необхідно завантажити мобільний додаток "Privat24" на смартфон, зайти в нього. Вибрати розділ "Мої платежі", знайти в меню пункт "Новий платіж" і відсканувати QR- код на квитанції. У разі відсутності смартфону, користувачі зможуть зробити оплату через QR- код у відділеннях "Приватбанку" за допомогою планшета співробітника відділення.

QR- коди доки є не на усіх рахунках в Києві, але через рахунки ГІВЦ у такий спосіб можна сплатити майже усі послуги.

Перевага використання технології миттєвої оплати комуналки полягає в декількох чинниках: відсутність черг і комісій, а для впровадження системи в країні не потрібні додаткові інвестиції.

"ПриватБанк" пропонує усім постачальникам послуг, фінансовим установам, комунальним підприємствам, що приймають комунальні платежі, використати можливості технології "Платежі по QR- коду". У фінансовій установі готові надати усю інформацію, яку потрібно для впровадження такої технології.

У банку є дані, що кожен місяць більше 100 тисяч платежів перераховують із запізненням або зовсім не перераховують. Пов'язане це з помилками в реквізитах. На набір реквізитів платежу з квитанції витрачається більше 1,5 мільйонів годин.