Компанії прагнуть до максимального захисту онлайн каналів передачі даних, використовуваних для контактів з клієнтами, від зловмисників.

Якщо користувач сам не піклуватиметься про свою безпеку, відноситиметься зі зневагою до цього питання, цілком імовірно, що шахраї його обдурять.

Будь-якій фінансовій організації важливе притримування клієнтами заходів безпеки в онлайн-просторі. Особливо це стосується компаній, що надають свої послуги онлайн. Клієнти, при недотриманні правил безпеки, ризикують просто втратити свої гроші.

Метою кібершахраїв є заволодіння грошовими коштами користувачів. Самим зручний спосіб для цього - зробити вигляд, що шахрай - представник фінансової установи і оволодіти таким чином конфіденційною інформацією про рахунок. Приміром, може заманити людину на підробний рахунок, приславши електронний лист з посиланням на нього. Введення на цьому не справжньому сайті логіна і пароля приведе до відкриття для шахраїв доступу до грошей. Цей вид шахрайства називають "фішинг". Реалізується він у формі особистих звернень до користувачів або масових розсилок.

Від кібератак допоможе захиститися дотримання простих правил поведінки в Інтернеті.

У банках або інших фінансових установах не просять клієнтів передавати деякі дані: номер, термін дії карти, Пін-код. Якщо Ви отримуєте такий запит, треба дзвонити у свій банк і запитувати про достовірність цього листа. Якщо відправник невідомий, не відкривайте додаток до листа.

Не варто розповідати свої паролі і логіни до аккаунтів в платіжних системах, Пін-коди і іншу інформацію, що стосується цих рахунків і карт.

Карту при розрахунках в Інтернеті варто використати обачно, купувати товари і послуги тільки в перевірених інтернет-магазинах і компаніях. Слід звертати увагу на зовнішній вигляд адресного рядка. Якщо сайт захищений, то рядок підсвічує зеленим, з'єднання HTTPS. Це свідоцтво того, що протоколом підтримується шифрування переданих даних.

Товари і послуги не варто купувати на сайтах, де не вказані контактні дані. Якщо виникне необхідність, буде куди звернутися з претензією або питанням.

Розрахунок в Інтернеті краще здійснювати, використовуючи спеціальну карту. Великі суми на ній краще не зберігати.

Регулярна перевірка стану рахунку, залишку по ньому допоможе вчасно виявити пропажу коштів. Якщо виявите проблему, зв'язуйтеся з банком і відразу ж блокуйте рахунок.

Не бережіть на жорсткому диску в незашифрованому виді конфіденційну інформацію, оновлюйте антивірусну базу свого комп'ютера на регулярній основі.