Пластикові карти почали витісняти використання готівки. В той же час, для деяких споживачів незрозуміло, як ними користуватися, відмінності платіжних і кредитних карток.

Дебетові і платіжні банківські карти прив'язані до відкритого поточного рахунку у банку. Вони є своєрідним пластиковим "гаманцем". Карти використовують для зберігання грошей, зняття готівки, проведення безготівкових розрахунків в магазинах. Умови обслуговування таких карт у банках розрізняються.

У одних установах треба платити за випуск карти і регулярне обслуговування "пластика", а в інших - оплачувати за зняття готівки у банкоматі комісію. В той же час, деякі послуги, як смс-сповіщання, інтернет-банкінг, надають безкоштовно.

Зарплатні карти є різновидом платіжних карток. Їх оформляють на підставі договору банку і підприємства, по якому фінансові установи зобов'язуються обслуговувати рахунки працівників підприємства. До зарплатних карт банки підключають послуги овердрафту. Це додаткові кошти, які необхідно повернути в обумовлений термін. Якщо клієнт не погашає свій борг, банк нараховує відсотки за користування кредитом.

Відмінність кредитної карти від платіжної полягає в тому, що Ви використовуєте позикові кошти. Власники "кредиток" можуть здійснювати ті ж фінансові дії, що і власник дебетової карти, але тільки в межах кредитного ліміту. На його розмір впливає кредитний рейтинг клієнта, наявність у нього документів про доходи і мінімальний вік - 21 рік. Чим більше грошей Ви вирішите отримати, тим з великою кількістю формальностей належить зіткнутися. Але отримання такої карти - не важкий процес.

Якщо Ви замислилися про користування кредиткою, ймовірно, Ви думаєте, в якому банку краще оформити позику. У більшості українських фінансових організацій працюють з цими продуктами, і вимагають часто тільки наявність паспорта громадянина України і ІНН.