Економічна криза привела до розхитування економічного благополуччя багатьох структур, що займаються комерційною діяльністю. Але все ще є кредитні організації, які визнають своє банкрутство. За останні 3 роки були ліквідовані більше 50% банків.

Якщо банк оголосив про своє банкрутство, не варто особливо сподіватися на можливість повернути засоби, узяті в кредит.

При визнанні себе банкротом, банк припиняє функціонування як організаційна форма і не зникає в особі засновника. У кредитних організацій, що оголосили себе банкротом, вилучають тільки ліцензію. Наявні кредитні договори, власність банку, подають на продаж. Інша особа отримує борги позичальників, що не підлягають анулюванню. Банком-банкротом виданий цінний папірпо іпотечних кредитам продається іншому банку.

Якщо стає доступна інформація про те, що має відбутися банкрутство банку, позичальникові необхідно стежити за тим, як розвивається ситуація, як йдуть справи у цієї фінансової установи. Неуважність, необережність можуть багато чого коштувати під час банкрутства кредитуючого банку. Варто пам'ятати, що недоречні паніка і надії, що кредит просто онулюють.

Під час настання банкрутства, банк може звернутися до своїх позичальників з пропозицією швидко погасити борги, оскільки може виникнути брак своїх ліквідних коштів. Договори про кредитування, що порушуються позичальниками, підлягають достроковому і обов'язковому припиненню.

Якщо позичальник виконав свої договірні кредитні зобов'язання в повному об'ємі, можливий позов до суду банком буде розглянутий в його користь. Усі рахунки банку, який збанкрутів, закриваються. Усіх позичальників повинні оповістити про зміну власника кредитної організації. Якщо їх не повідомлять, позичальникам самим потрібно звертатися у банк, щоб отримати нові реквізити.