Ринок кредитних продуктів на сьогодні насичений різноманітними пропозиціями. Банки пропонують своїм клієнтам безліч кредитних програм для різних цілей. Сума кредиту найчастіше залежить від того, куди будуть витрачені позикові кошти.

Коли необхідно купити квартиру або дорогий автомобіль, розмір позики може скласти декілька сотень тисяч гривень. Все, що вимагається для оформлення такої позики, високооплачувана посада, хороше кредитне минуле, поручителі, поручителі і ліквідна нерухомість. Рідко люди беруть кредит на усю вартість квартири. Частіше позику беруть, коли у позичальника вже є деяка відкладена на купівлю сума.

В першу чергу банк оцінюватиме платоспроможність і кредитоспроможність займодержателя. Середньомісячний заробіток повинно вистачати на погашення позики вчасно і на гідне життя позичальника.

Іноді фінансові установи вирішують надати позику на підставі загального доходу спіпозичальників. Співпозичальником може бути тільки чоловік займодержателя і самі найближчі родичі.

Процентна ставка позики безпосередньо залежатиме від застави і міри її ліквідності, складає 15-30% без застави і 12-14% із заставним забезпеченням. Термін погашення суми на велику суму залежить від конкретної програми кредитування і кредитно-фінансової установи. Термін може бути і 3 місяці, і 6 років.

Більшість фінансових установ вимагають паспорт позичальника; довідку про заробітну плату, про доходи; трудову книжку, яка завірена на місці роботи позичальника; трудовий договір; документи, що підтверджують право власності заставника на запоруку.

Час від часу, кредити на великі суми грошей беруть у банку підприємця, яким чомусь невигідно брати позику на розвиток бізнесу. В цьому випадку, потрібно бути готовим надати кредиторам грамотно оформлений бізнес-проект.