Облікова ставка знижується до 12,5%, що сприяє поступовому пониженню кредитних і депозитних ставок.

Так вважають банкіри.

Так голова правління РВС Банку Владислав Кравець заявив, що, якщо курс гривні буде стабільний, країну фінансово підтримуватимуть міжнародні фінансові організації, на ринку з'являться усі умови для зниження кредитних і депозитних ставок після зменшення ставок рефінансування. Найближчим часом ставки можуть знизитися на 1,5 процентних пунктів, склавши 11-12% річних, а по кредитах юридичних осіб - 15-18% річних. Процентна політика державних банків стане основним драйвером зниження ставок.

Олег Курінний - директор казначейства банку "Кредит Дніпро" припускає, що через зниження облікової ставки на 0,5%, не станеться значних змін на депозитному ринку.

Він вважає, що динаміка базової ставки лише опосередковано впливає на кредитну політику банків, а прямий вплив робить доходність банківських депозитів. У зв'язку з цим, зниження на півпроцента може відбитися пропорційно на депозитній політиці фінансових установ. Але ставки по вкладах населення знижуються і так кожен місяць, навряд чи це спричинить кардинальні зміни на депозитному ринку.

Накопичений банками рівень ліквідності дозволить йти від дорогого залучення ресурсу, що позитивно позначиться на економіці України.

Михайло Власенко - голова правління "Ідея Банку" сказав, що зменшення депозитних ставок опосередковано сприяє пожвавленню кредитування.

Банкір сказав, що зниження облікової ставки Національного банку стимулюватиме банки до зниження процентних ставок залучення з ринків депозитів. Комерційні банки в умовах переліквідності розміщують зайву гривневу ліквідність в депозитні сертифікати Національного банку України. Їх вартість відповідає обліковій ставці. Банкам, за відсутністю інших інструментів розміщення, доведеться знижувати по депозитах процентні ставки.