Політика кредитування і процентних ставок залежить не від усього банківського сектора, а від першої двадцятки банків.

Інші банківські організації лише орієнтуються на лідерів у власному курсі.

Найбільші банки переслідують паритет інтересів. Під захистом мають бути інтереси і боржника, і кредитора. Саме для цього парламентом був розроблений новий законопроект про захист прав споживачів фінансових послуг. Завдяки ньому, звичайні люди можуть почувати себе комфортніше і краще усвідомлювати, який кредит вони беруть.

Стосовно захисту прав кредиторів, ситуація зараз, м'яко скажемо, склалася не дуже хороша. Є необхідність зміни законодавчої бази, соціальних інститутів, виконавчої і судової влади.

Кредиторами був підготовлений також законопроект, спрямований на поліпшення довіри вкладників, клієнтів і банків. Мета цього проекту - усунути проблеми, які пов'язані з інститутами поруки, спадкоємства, із захищеністю права кредитора при автокредитуванні, при продажу з торгів закладеного майна.

Представники банківського співтовариства просять доступ до реєстрів податкових і актів цивільного стану. Їм це необхідно для того, щоб розуміти статус боржника на конкретний момент часу і його сімейні зв'язки. Вони заявляють, що це для захисту банків від груп шахраїв, які ухиляються від оплати боргу.

Представники кредитуючих організацій підтримують законопроект про кредитний реєстр Національного банку. Туди власники боржників, що умисно не виконують перед банком зобов'язання, мають бути включені до реєстру. Якщо інші банки вирішать запропонувати їм нові кредити, їм це буде економічно невигідно, вони відмовляться від таких позичальників.

Розробляються зміни в законодавство про відновлення платоспроможності, визнання боржника банкротом. Мета цього - надання банкам-кредиторам великих прав, можливостей управляти ситуацією. Кредитори хочуть розуміти стан своїх активів, рух по них.

Виконання вимог банків першої двадцятки і вжиття заходів по захисту кредиторів - реальна можливість приходу до дешевого кредитування.