Деякі позичальники вирішують свої фінансові проблеми при узятті грошей у борг під розписку. Боргова розписка є документом, що підтверджує боргові зобов'язання позичальника перед кредитором, і надає останньому право вимоги повернення боргу.

Відповідно до вимог статті 1047 ГКУ якщо сума позики перевищує 170 грн договір позики підлягає обов'язковому письмовому оформленню. А у випадки оформлення позики від юридичних осіб умова письмового оформлення договору не залежить від суми позики.

Щоб скоротити вірогідність ризику фінансові установи наполягають на нотаріальному завіренні боргової розписки. Для оформлення документу знадобляться документи державної реєстрації особи - паспорт, ІНН і т.д. Якщо позичальник знаходиться в законному шлюбі, то від дружини/чоловіка знадобиться письмова згода про оформлення цього виду домовленості. З метою забезпечення виконання позичальником платіжних зобов'язань за договором кредитор може зажадати оформлення застави на нерухомість або інших матеріальних цінностей. У разі наявності в сім'ї неповнолітніх потрібне буде надання згоди органів опіки і опікування на проведення цієї угоди. Вартість послуг нотаріуса оплачується залежно від домовленості сторін, але у більшості випадків лягає на плечі позичальника.

При невиконанні платіжних зобов'язань позичальника боргова розписка стане основним документом, що надає право кредиторові стягнути борг через суд.