Життя середньостатистичного українця складається так, щоб для того, щоб виконати одну з важливих життєвих місій - побудувати будинок, він вимушений оформляти іпотечний кредит. Існують декілька чинників, які дозволять понизити процентну ставку по іпотеці і скоротити навантаження на сімейний бюджет.

  1. Попередня успішна співпраця з банком. Гарантованою запорукою отримання лояльних умов іпотечного кредитування є успішна співпраця з банком до моменту оформлення іпотеки. Це можуть бути короткочасні кредити на покупки дрібної побутової техніки або мобільного телефону, які виплачені вчасно і без порушень умов договору. За статистикою завдяки наявності хороших стосунків з банком можна заощадити до 2 % річних від суми іпотечної позики.
  2. Наявність депозитного рахунку у банку. Попереднє оформлення депозиту у банку, у якомуви маєте намір взяти кредит, може стати приводом для отримання знижки на процентну ставку. В даному випадку депозитний відсоток розглядається в якості внеску банку за погашення кредиту. Але при рішенні скористатися цим способом, слід унеможливити реалізацію депозитних коштів. Сума коштів, нарахованих на депозитний рахунок, має бути рівноцінна першому внеску по іпотечному кредиту.
  3. Оформлення кредиту в зарплатному банку. На клієнтів, що отримували заробітну плату на банківську карту банку, при рішенні оформити іпотечний кредит в цьому банку, автоматично поширюються умови програми лояльності.
  4. Оформлення кредиту в іноземній валюті. Вибір іпотеки з умовами виплати в іноземній валюті передбачає нижчі процентні ставки, ніж кредит в національній валюті.
  5. Наявність значного первинного внеску. Варто пам'ятати, що процентна ставка диференціюється від величини первинного внеску по іпотеці. Тому, якщо ви маєте в розпорядженні час, то накопичення більшої суми грошей для первинного кредитного внеску, дозволить вивудити у банку вигідніші умови кредитування.