Багато любителів готівки і прибічники їх зняття стають заручниками одного із способів шахрайства - скіммінга.

Часто так відбувається, що людина потрапляє в такі ситуації, коли терміново треба зняти готівку з банківської карти, а поблизу знаходиться тільки один незнайомий банкомат, розташований на відкритому повітрі і в неосвітленому місці. Після зняття готівки через деякий час до власника карти приходить повідомлення про повторне зняття засобів з карти, хоча власник карти упевнений що цієї операції не здійснював. Додзвонившись в службу підтримки банку фахівці підтверджують зняття засобів. Усі ці обставини можуть свідчити про те, що людина стала заручником скіммінга.

Принцип цього виду шахрайства полягає в копіюванні інформації з магнітної смуги карти і отриманні ПІН-коду. Для здійснення своїх цілей шахрай зазвичай використовує три інструменти - скіммер, приховані камери і накладну клавіатуру. Скіммер - цей пристрій, який монтується до картоприймальника банкомату і відповідає за зчитування інформації з банківської карти. Приховані камери монтуються зловмисниками поблизу банкомату для спостереження за місцем атаки. Накладна клавіатура приклеюється поверх оригінальної і запам'ятовує комбінацію цифр ПІН-коду карти. Отримавши усі необхідні дані, шахраї користуються рахунками клієнта у власних корисних цілях, а заручники обставин - власники карт залишаються з порожньою кишенею.

Головним правилом, що допомагає зберегти в безпеці свою карту від дій шахраїв, є користування банкоматами в приміщеннях банку, великих торгових центрах з наявністю охорони і хорошим освітленням. Оскільки повернення грошей вкрадених з карти практично неможливий, потурбуватися про свою безпеку варто самостійно.