В останні декілька років в Україні люди стали все частіше звертатися до послуги кредитування. У цій статті ми розглянемо основні способи кредитування в Україні.

Скрутне матеріальне становище, низький рівень заробітних плат і їх довгострокова затримка привели до того, що українці вимушені якось виживати і оформляти кредити. На сьогодні основними способами отримання позикових коштів є:

- кредит у банку. Припускає тривалу перевірку клієнта на готовність до співпраці з банком. Банк дуже ретельно оцінює свої ризики при ухваленні рішення про видачу кредиту. Обов'язковими умовами є офіційне працевлаштування, стаж роботи, бездоганна кредитна історія.

- послуги ломбарду. Гроші в даному випадку видаються під заставу цінності, залишеної в якості гарантії повернення коштів. При зверненні в ломбард річ (коштовності, комп'ютерна техніка, телефон або навіть автомобіль) оцінюється і за оціненою вартістю, яка умисно занижується кредитором, видається кредит. У тому випадку, якщо позичальник не зможе повернути гроші у встановлений термін, ломбард має право присвоїти річ собі і продати її.

- кредит в МФО. Останнім часом став користуватися високою популярністю завдяки високій вірогідності схвалення (до 99 %) і швидкості отримання коштів (рішення про схвалення кредиту приймається протягом 15 хвилин після оформлення заявки). МФО видають невеликі кредити, в середньому від 500 до 15 000 гривень не недовгий термін - до 30 днів. При необхідності договір може бути пролонгований.