П'ятірка лідерів рейтингу МФО України за підсумками II кварталу 2020 року. Що це за компанії і чому вони зайняли в ньому найвищі позиції?

1. Moneyveo (92,75 бали з 100)

Moneyveo – найбільший гравець ринку. Компанія вже видала 16,4 мільярда гривень кредитів і у неї близько мільйона постійних клієнтів. Moneyveo отримала хороший бал за наповненість сайту. На ньому наочно відображені: штрафні санкції, ставки, комісії та терміни по першому і подальшим кредитами, умови пролонгації. Могла б отримати максимальний, якби не одне «але» - на сайті вказані суперечливі дані про суму першого кредиту. Другий недолік в тому, що у неї немає можливості оформити договір кредитування офлайн (кажучи простіше, паперовий). За всіма іншими критеріями компанія була на висоті.

2. CCloan (90,5 бали з 100)

Ccloan була однією з перших і залишається однією з кращих компаній на ринку онлайн-кредитування. Працює з 2015 року. З тих пір її послугами скористалися понад 1000000 клієнтів, і ця цифра постійно зростає. Тільки за останній рік їх кількість збільшилася на 142%!

У компанії приємний і, головне, інформативний сайт. Зайшовши на нього, клієнт отримає достатньо інформації щоб зрозуміти, у скільки йому обійдеться кредит, що його чекає, якщо його не виплачувати та інші нюанси.

Це одна з небагатьох МФО, що реалізували можливість ідентифікації користувача через BankID, що багато в чому спрощує життя клієнта. Йому не доведеться вручну вносити свої дані під час реєстрації. Потрібно лише вказати банк, де вони вже вказані, і необхідні реквізити підтягнуться автоматично.

У CCloan відмінно налагоджений процес погашення позик: є компанії-партнери, банки і термінали, через які це можна легко зробити. Також компанія дає можливість непогано заробити на реферальних посиланнях: привівши друга, можна отримати до 300 гривень.

Окремо варто розповісти про високі стандарти безпеки при роботі з клієнтськими даними. CCloan не зберігає інформацію про їх банківські картки, як це робить більшість конкурентів. Використовуються одноразові паролі на вхід, тобто їх неможливо вкрасти або згенерувати. Впроваджено безліч антіфрод перевірок, які з високою ефективністю виявляють шахраїв. Такий багаторівневий алгоритм запобігає використання чужих банківських карт або документів для отримання кредиту.

Додаємо до цього департамент контролю якості обслуговування, який створений для підвищення рівня сервісу, і отримуємо клієнтоорієнтірованную компанію, готову стати для позичальника надійним фінансовим партнером.

3. CreditPlus (88,61 бали з 100)

У CreditPlus досить зручний і інформативний сайт. Правда не без вад - немає умов накладення штрафних санкцій за прострочення. Компанія впровадила BankID, і забезпечила якісну клієнтську підтримку: є безкоштовний телефон 0-800, дозвон в контакт центр займає менше хвилини часу, а консультанти дають чіткі відповіді на питання щодо умов кредитування. Є також можливість отримати консультацію в популярних месенджерах або онлайн-чаті на сайті. Шкода тільки, що підтримка не цілодобова. Мінусом є і те, що CreditPlus не оформляє тим, кому це потрібно, оффлайн-договору.

4. Є-Гроші (86,81 бали з 100)

Є-Гроші – одна з небагатьох МФО, які отримали максимальний бал за критерієм «Сайт». Клієнт може отримати всю необхідну інформацію про кредитування. Наочно позначені умови для нових клієнтів: процентні ставки, терміни. Компанія йде на поступки і продовжує термін кредитування. На сайті відкрито і прозоро йдеться про штрафні санкції.

5. Mycredit (86,71 бали з 100)

Замикає п'ятірку лідерів – Mycredit. Сайт цій МФО також отримав максимальну оцінку. Всі необхідні дані про кредити на видному місці. Варто відзначити також те, що Mycredit - одна з небагатьох МФО, у яких є власне мобільний додаток під Android і під iOS. А ось над чим їй варто попрацювати, так це над колл-центром. По двох з трьох дзвінків редакція finance.ua «висів на трубці» понад 15 хвилин, не дочекавшись відповіді.