Альфа-Банк Україна банкомат відділення

АТ "АЛЬФА-БАНК" (Україна) є системно важливим банком, який працює на території України виключно в межах українського законодавства. Тому міжнародні санкції проти російського Альфа-банку не стосуються українського АТ "АЛЬФА-БАНК"

АТ "АЛЬФА-БАНК" (Україна) є незалежною від Альфа-банку (росія) юридичною особою, яка не підпадає під міжнародні санкції. Це зазначило Міністерство фінансів США у своєму офіційному повідомленні про запровадження нового пакета санкцій проти росії та, зокрема, російського Альфа-банку.

АЛЬФА-БАНК Україна має значну частку на ринку депозитів фізичних осіб: обсяг коштів, залучених банком від домогосподарств, становить близько 48 млрд грн, або понад 6% від загального обсягу депозитів українців. Обсяг коштів українських підприємств становить близько 24 млрд грн. Банк обслуговує понад 2,6 млн фізичних осіб, 55 тис. юридичних осіб та 89 тис. фізичних осіб-підприємців. Крім того, банк утримує і обслуговує суттєву частку інфраструктури фінансового сектору (691 банкомат, 16 858 POS-терміналів, 201 відділення), працездатність якої сьогодні має критичне значення для фінансової стабільності.

Національний банк, керуючись законодавством України, визнав ділову репутацію акціонерів АТ “АЛЬФА-БАНК” (Україна) – громадян рф, до яких застосовані міжнародні санкції, небездоганною та застосував заходи впливу у вигляді заборони власникам істотної участі в АТ “АЛЬФА-БАНК” використовувати право голосу.

Водночас санкції, застосовані до власників АТ “АЛЬФА-БАНК” (Україна), а також міжнародні санкції щодо банків росії не накладають додаткових обмежень на роботу АТ “АЛЬФА-БАНК” (Україна) в Україні.