Досягаючи пенсійного віку, більшості людей хвилює питання, який розмір пенсії є мінімальним в Україні і чи можна отримати надбавку.

Яка мінімальна пенсія в Україні?

Інформація про розмір мінімальної пенсії в Україні для багатьох людей стає життєво необхідною. Не всі пенсіонери зможуть продовжувати працювати після отримання пенсії, і тому додаткового доходу у них не буде. Тому важливо розібратися, чи достатньо буде пенсії для оплати комунальних платежів, покупки медичних препаратів, продуктів харчування та ін.

Відповідно до чинного постановою, з 01.01.2021 збільшився розмір мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму. Для вказаний підвищень в бюджеті закладено понад 170 млрд.грн. Такі ж зміни були внесені та в розмір пенсійних виплат: з січня поточного року розмір мінімальної пенсії склав 1,769 тис.грн. Таку пенсію мають право отримувати люди з трудовим стажем не менше 15 років. Якщо ж стаж менше - то людині покладено тільки соціальні виплати.

Непрацюючі пенсіонери зі стажем 30 років для жінок і 35 років для чоловіків можуть отримувати мінімальну пенсію від 2,4 тис.грн, розмір якої буде підвищено в грудні 2021 року до 2,6 тис.грн.

Також законодавством встановлена максимальна пенсія в Україні, яка може становити до 17,69 тис.грн.

Надалі уряд обіцяє переглянути розмір пенсій у бік збільшення на 9,4%. А Міністерство фінансів підтверджує виділення коштів на ці зміни.

Як зміниться мінімальна пенсія в Україні протягом 2021 року?

Відповідно до пенсійною реформою розмір мінімальної пенсії буде змінюватися протягом 2021 року і відчують це більше 8 млн. Українців. В середньому пенсії мінімальні збільшать на 310 грн.

Перші зміни починаються з 01.01.2021 зі збільшенням мінімальної пенсії до 1,854 тис.грн. Другий етап заплановано на 01.12.2021 зі збільшенням мінімальної пенсії до 1,934 тис.грн. При цьому максимальну пенсії заплановано збільшити до 18,540 тис.грн, а до кінця року - до 19,340 тис.грн.

Зміни торкнутися і додаткових надбавок, приріст яких за розрахунками досягне 11%. Такі доплати будуть покладені пенсіонерам старше 80 років, якщо виплати менші ніж розмір мінімальної заробітної плати. Пенсіонери у віці від 75 до 80 років зможуть отримати доплату в 400 грн.

Як отримати максимальну пенсію?

Максимальний пенсійний вік поки не переглядався, тому дожити до нього посильно більшості українців. При цьому встановлені більш жорсткі вимоги щодо трудового стажу, і щоб розмір пенсії був більше ніж мінімальний, необхідно дотримуватися наступних правил:

  1. Наявність офіційного працевлаштування. Зарплата «в конвертах» не враховується в розрахунку розміру пенсії.
  2. Регулярний моніторинг законодавства. Положення законодавства можуть дати можливість отримати додаткові виплати або перерахунок пенсії. Також важливо зберігати трудову книжку і уважно перевіряти всі записи в ній. Адже наявність помилок у трудовій можуть стати причиною виникнення проблем з виплатою пенсії.