Коли МФО залучають колекторів для повернення боргів по кредиту?

Найшвидшим і простим способом знайти гроші є кредит в МФО. І в ряді випадків, коли позичальник не справляється з виплатою боргу по кредиту, МФО залучають колекторів для вирішення проблеми.

Якщо позичальник не повертає кредит вчасно, то в першу чергу МФО, яка видала йому кредит, нараховує штрафи за прострочення виплат по кредиту, тим самим збільшуючи фінансове навантаження на клієнта. Якщо ж позичальником не розпочинаються заходи з повернення боргу по кредиту, кредитор для повернення боргу може звернутися за допомогою до колекторів.

Як МФО мирним шляхом вирішують питання з поверненням боргів за кредитом?

Більшість кредиторів намагаються домовиться зі своїми клієнтами без залучення професійних стягувачів боргів і без судових розглядів. Якщо це вдається, то проблема вирішується за максимально короткий проміжок часу. Так, при утворенні прострочення по кредиту, як правило клієнтові пропонують один з наступних варіантів виходу з проблемної ситуації:

 • оформлення пролонгації. Полягає в продовженні терміну кредитного договору, згідно умов якого був виданий кредит;
 • оформлення реструктуризації боргу. Зменшується сума регулярних платежів по кредиту і переноситься дата погашення кредиту;
 • оформлення рефінансування. Видається нова позика на більш вигідних умовах з метою закриття поточної позики;
 • оформлення кредитних канікул. Припиняються нарахування відсотків і штрафів на термін, необхідний позичальнику для усунення фінансових труднощів.

На зазначені умови МФО йдуть за певних обставин. Наприклад, в разі важкого захворювання, раптової втрати роботи, смерті годувальника або члена сім'ї, при втраті майна та ін. Обставини, за якими людина не може виплачувати кредит повинні бути підтверджені документально (довідка з медустанови, витяг з наказу про звільнення і т. п.). В іншому випадку кредитор може звернутися до колекторів щоб повернути борги по кредиту.

В яких випадках МФО залучають колекторів?

Кожна МФО пов'язує повернення боргу за кредитом з великими матеріальними витратами. Так, витрати, пов'язані з пошуком неплатника і витрати на судові розгляди в сумі можуть перевищувати суму самого кредиту. Тому МФО продають проблемні кредити колекторам, коли:

 • позичальник категорично відмовляється співпрацювати, не пояснюючи причин своєї позиції;
 • позичальник ігнорує дзвінки, не виходить на зв'язок, ховається;
 • позичальник свідомо обманює кредитора або робить шахрайські дії (звернення до антиколекторів, доказ своєї непричетності до кредиту в судовому порядку тощо.).

Передача боргу по кредиту колекторам для МФО є крайнім заходом. До цього моменту з боку кредитора здійснюються заходи, спрямовані на усунення проблеми мирним шляхом (діалог, поступки, перегляд умов договору тощо). Якщо ж питання з боргом за кредитом перейшло до повноважень колекторів, то їх методи складно назвати лояльними. Такі фахівці психологічно впливають на неплатників, а також застосовують всілякі незаконні методи. Щоб уникнути зустрічі з колекторами і не випробувати їх методи на собі - краще не запускати проблему з боргами по кредиту, а як можна раніше звернутися до кредитора і розпочати переговори.

Які повноваження мають колектори?

На сьогоднішній день діяльність колекторів не регламентована законодавством. Тому їх повноваження визначені положеннями Господарського кодексу України. Так, колектори мають право:

 • дзвонити боржникові і розмовляти з ним по питанню неповернення кредиту;
 • дзвонити третім особам з проханням вплинути на позичальника, якщо він дав на це письмову згоду;
 • направляти смс-повідомлення на телефон позичальника, листи на електронну пошту, в месенджери, а також листи поштовим шляхом на адресу реєстрації або проживання;
 • зустрічатися з боржником за його згоди;
 • подавати позов до суду про стягнення боргу по кредиту.

Що забороняється колекторам?

Як уже згадувалося, не всі методи колекторів є законними. Так, дзвонити боржникам вони можуть тільки з 7 ранку до 10 вечора. Також колекторам забороняється:

 • погрожувати життю, здоров'ю, майну боржника або членів його сім'ї (в тому числі із застосуванням ненормативної лексики);
 • навмисно завищувати суму заборгованості;
 • порушувати громадський порядок;
 • здійснювати дії, які завдають шкоди честі, гідності, ділової репутації боржника;
 • поширювати особисті дані та інформацію про позичальника.

Як захиститися від загроз колекторів?

При наявності боргу по кредиту не потрібно намагатися уникнути відповідальності. Важливо постаратися повернути борг або як можна швидше домовитися з кредитором про перегляд умов його повернення.

У разі отримання погроз від колекторів потрібно виконати наступні заходи:

 1. всі розмови з колектором записувати на диктофон;
 2. зажадати від колекторів підтвердження переуступки прав вимоги боргу за кредитом;
 3. написати заяви в правоохоронні органи про погрози колекторів;
 4. при спробах колекторів проникнути в будинок викликати поліцію;
 5. вимагати передачі справи до суду.

З огляду на вищевикладене, щоб уникнути зустрічі з колекторами потрібно намагатися вчасно погашати кредит. Однак не завжди це вдається. У такому випадку за допомогою можна звернутися в онлайн сервіс кредитування. Після вибору МФО і подачі заявки на кредит гроші на карту надійдуть в лічені хвилини, що дозволить відразу розплатитися ними за борги, що накопичилися за старими кредитами і повернути новий кредит на максимально вигідних умовах.